Bielawa na zakończenie cyklu Strefa MTB Sudety

Admin/ Wrzesień 16, 2018/ MTB

Chyba każdy uczestnik takich, czy innych zawodów stawia sobie na początku sezonu jakiś cel. Ja sobie zaplanowałem w sezonie 2018 powalczyć o podium w „generalce M3” na krótszym dystansie w cyklu wyścigów Strefa MTB Sudety. Uznałem to za w miarę ambitny cel po ukończeniu w 2017 na 3. miejscu w M3 na dyst.  MINI cykl wyścigów pod szyldem Bike Maraton. Każdy kto choć raz jechał wyścig Strefy wie, że tamtejsze MINI,  zarówno pod względem przewyższeń, jaki i techniki jest czymś pomiędzy MINI i MEGA w BM i choć w poprzednich sezonach zdarzało mi się kilka razy startować w tych wyścigach, to nigdy nie zdołałem „załapać się” na podium.

Tegoroczny debiut nie był łatwy – pierwszy start w Bardzie nie poszedł najlepiej. Choć kondycyjnie byłem dobrze przygotowany po obozie w Chorwacji, to zemściła się nieznajomość trasy, gdzie na zjeździe na jednym z zakrętów wypadłem z drogi i gdyby nie solidny kask firmy ABUS Cycling …to pewnie nabiłby sobie guza 😉 Pomimo tej wywrotki udało się dotrzeć na 5. miejscu w M3 i zapewnić awans do pierwszego sektora startowego. Następny start – chyba najtrudniejszy w całym cyklu to Walim, który również ukończyłem na 5. miejscu, ustępując miejsca na podium mocnym konkurentom. Kolejne starty to: Srebrna Góra (3. w M3), Mieroszów (3. w M3), Jodłownik (1. W M3), Pieszyce (2. W M3) i dzisiejsza Bielawa (3. w M3). Dziś mogę powiedzieć, że sportowy cel nr 1 na ten sezon udało się zrealizować – klasyfikację generalną kończę na 3. miejscu tracąc do drugiego jedynie 7 punktów.

Ciężko byłoby osiągnąć ten cel gdyby nie energetyczne śniadania z produktami od Sonko – Dbaj o Siebie, godziny spędzone na treningach z Huzar Bike Academy pod wodzą Bartosza Huzarskiego i oczywiście doping i wsparcie od mojej żony Agnieszki i naszych córek – dziękuję Wam wszystkim 🙂
#Follow your dreams!

… ale sezon się jeszcze nie skończył. Trzeba będzie powalczyć w wyścigach BM w Jeleniej Górze i Sobótce. Jako że w tym roku jestem debiutantem na dystansiem MEGA BM, to nie liczę na żadne wysokie lokaty, ale cudnie byłoby ukończyć ten cykl w pierwszej 10-tce w kat. M3.

Gorące podziękowania za super fotki z ekspresową dostawą na maila (takie żeby tylko w HBA 😉 dla Marty Fabich – Fotoprzerzutka.pl oraz za fotki z dekoracji generalki od Bernadetty. 

 

Share this Post