Moja propozycja trasy MINI na Bike Maraton w Sobótce

Admin/ Marzec 4, 2018/ MTB/ 0 comments

Choć do 13.10.2018 r., czyli dnia w którym zaplanowano finał tegorocznego cyklu Bike Maraton pozostało jeszcze ponad 7 miesięcy, to ja jestem tak podekscytowany faktem, że to właśnie w „mojej” Sobótce i „moim” lesie odbędzie się ten wyścig, że nawet mocno ujemne temperatury nie przeszkadzały w tym, aby po kilku próbnych przejazdach zaproponować organizatorom przebieg trasy wyścigu. Na razie przygotowany mam dystans MINI, ale w głowie i częściowo też w nogach jest już pomysł na poprowadzenie dłuższych dystansów. 

Póki co skupmy się na MINI. Poniżej kilka fotek z proponowanej trasy, której długość wynosi około 24 km, a całkowite przewyższenie około 780 m.

 

 

Zobacz trasę w serwisie STRAVA: https://www.strava.com/activities/1435696022

Dlaczego akurat taki przebieg trasy?

  1. Start usytuowany na gminnym terenie w bezpośrednim sąsiedztwie parkingów zarówno tych asfaltowych (np. dla teamów), jak i trawiastych. Bliskość stadionu (prysznice), Sobotelu czy Szczerego Pola, też nie bez znaczenia.
  2. Trasa nie utrudnia życia kierowcom – nie blokuje dojazdu do parkingów na ul. Armii Krajowej i do posesji na ul. Piotra Włosta.
  3. Podjazd pod Janosika na pierwszym kilometrze powinien rozciągnąć peleton, dzięki czemu będzie bezpieczniej na leśnych singlach. Podjeżdżających pod dosyć stromy stok zawodników będzie także można wygodnie obserwować i im kibicować, a później bez trudu wrócić na start.
  4. Trasa omija większość najczęściej wybieranych przez turystów szlaków. Zjazdy prowadzą singlami, którymi piechurzy z reguły się nie poruszają. Nie kręcimy się po terenie rezerwatu.
  5. Są fragmenty, na których można będzie poczuć rowerową adrenalinę (np. dolny fragment „Dolce Vity + jeszcze dobrze nie przetarte jej przedłużenie), takie na których będzie można się rozgrzać, ale i takie, na których możliwe będzie uspokojenie pulsu i podziwiać piękno ślężańskich lasów. 
  6. Dużo krótkich interwałowych podjazdów i zjazdów – dobre na rozgrzewkę – w październiku może nie być zbyt za ciepło.
  7. Skrzyżowanie koło Źródła Ślężan – dobry punk na bufet (wody na pewno nie zabraknie 😉

Zapraszam do pobrania pliku GPX z trasą, przejechania jej i wyrażenia opinii na jej temat.

 

Relive ‚Moja propozycja trasy MINI na Bike Maraton Sobótka’

Share this Post

Leave a Comment